Kadınlarda Saç Ekimi

      

Günümüzde seyrek saç sorununa çözüm olarak sunulan saç ekimi erkeklerde kadınlara nazaran çok daha etkili bir yöntemdir. Son yıllarda ilerleyen her şey gibi bu yöntemde çok gelişme gösterdi daha önce ki dönemlerde kullanılan saç ekimi yöntemleri yeni teknikleri ile birleşerek çok daha fazla sayıda greft ekilmesine olanak tanımaktadır.

Bu yeni uygulama teknikleri ile kadınlarda saç ekimi operasyonu sonrasında kadınlara ekilen saçlarında geçmiş yıllara göre daha başarılı sonuçlara ulaştığını göstermektedir. Saç ekimi sonrasında operasyona destek olarak yapılan bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bunlar prp, mezoterapi, ilaçlar ve spreylerden oluşmaktadır.

Saç ekimi yapıldıktan ortalama 1 yıl gibi bir süreçte operasyonun gerçek sonuçları ortaya çıkmaya başlar.

Kadınlar için saçları çok önemlidir. 1 yıl uzun bir süre benim bu kadar vaktim yok diye düşünenler için ise çeşitli saçlandırma yöntemleri tavsiye edilebilir. Örneğin; peruk, saç kaynakları, protez saç yada Folligraft gibi saçlandırma sistemlerinden faydalanarak yaşadıkları saç sorunlarına çözüm bulabilmektedirler.

 

 

Web sitemizde bulunan tüm yazılı metin ve görseller tarafımıza ait olup izinsiz kopyalanması ve kullanılması halinde hukuki yollara başvurulacaktır. 

Saç Ekimi cerrahi bir operasyon olduğundan merkez ve şubelerimizde uygulanmamaktadır. Bu konuda çözüm ortaklığı yaptığımız hekim ve kliniklere yönlendirmeler ile saç ekimi düşünen kişilere yardımcı olmaktayız.