Protez Saç mı? Folligraft mı?

      

 

 

Tıbbi müdahaleye gerek duyulmadan özel yapıştırıcılar yardımı ile kısa süre içinde saçsız bölgeye uygulanabilen protez saçlar uzun süreler boyunca kullanım olanağı sunmaktadır. Ancak iyi araştırma yapılmadığı takdirde saçların doğal olmadığı ve sanki başınızda bir peruk olduğu hissi uyandırabilir. Bu yüzden protez saç yaptırmak istiyorsanız çok araştırmalı ve daha dikkatli davranmalısınız.

Hem kadınlar hem de erkekler için oldukça rahatsız edici bir durum haline gelebilen saç dökülmesi sorunu kelliğe kadar gittiği zaman kişinin kendine olan güvenini kaybetmesine de neden olabildiği için bu saçlandırma çalışmalarına daha fazla kişinin ihtiyaç duyduğunu görebilmek mümkündür. Kısa süreli çözümler için pek çok kişinin peruk, takma saç ve protez saç tercih ettiğini görebilirsiniz. Ancak sizin tercihiniz hem kaliteli hem de doğal görünüme sahip bir saç sistemi ise seçiminizi Folligrafttan yana yapmalısınız.

Ameliyat olmadan, ağrı hissetmeden, uygulama sırasında yada sonrasında herhangi bir sağlık yaşamadan rahatlıkla kullanabileceğiniz bir yöntem olan Folligraft bay, bayan ve çocuklar için kullanılabilmektedir. Folligraft saç sistemi tamamen dermo kozmetik ve son derece pratik bir uygulamadır. Teknik uzmanlar tarafından saç kaybı yaşanan bölgenin ölçülendirme ve kalıp çıkarma işlemi yapıldıktan sonra alınan saç örneği ile beraber kalıp Amerika’ya gönderilir. Amerika’da bulunan saç bankasından kişinin saç örneğine en yakın donörler alınır ve saç sistemi hazırlanır. Elde ekim tekniği kullanılarak özenle hazırlanan bu saçlar merkeze gelir ve uygulama aşamasına geçilir. Tecrübeli ve alanında uzman bir ekip ile gerçekleştirilen saçlandırma işlemi ardından kendi saçı ile beraber şekillendirme yapılır ve artık kişi yeni görünümüne sahiptir.  Uygulanan Folligraft saç sisteminin alt yapısı insan derisini andıran görüntüye sahip olmasının yanı sıra ince ve çıplak gözle görülmesi söz konusu olmayan gözenekli yapısı sayesinde %100 hava ve su geçirme özelliğine sahip olması kullanım sırasında size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Folligraft kullanımı sırasında saçınıza istediğiniz şekli kolayca verebilir. Günlük aktivitelerinizi aksatmadan devam ettirebilirsiniz. Üstelik Folligraftı sadece genetik ya da stres sebebi ile değil kemoterapi sebebi ile saçı dökülen kişilerin de rahatlıkla kullanabileceğini söyleyebiliriz. Türkiye’nin önde gelen onkoloji doktorlarının da tavsiyesi ile birlikte kemoterapi tedavisi sırasında yaşanılan saç kaybının gözler önünde yaşanmasına engel olunmaktadır. Saçlar henüz dökülmeye başladığı sırada kişinin başında ki saçlar temizlenir ve Folligraft ile yola devam etmesi sağlanır.  Folligraftı başında iken saçlarına fön çektirebilir, yatıp kalkabilir, spor yapabilir, deniz ve havuza rahatlıkla girebilir.

   

Web sitemizde bulunan tüm yazılı metin ve görseller tarafımıza ait olup izinsiz kopyalanması ve kullanılması halinde hukuki yollara başvurulacaktır.