Protez Saç Nedir?

      

 

Protez Saç Nedir? Protez Saç Nasıl Yapılır?

Protez saç uygulamasının ilk adımı tasarım aşamasıdır protez saç tasarımının doğru olarak yapılması çok önemlidir. Ölçülendirme ve tasarım işlemi sırasında saçların dökülmüş, seyrelmiş bölgeleri tespit edilir. Protez saç uygulaması yapılacak olan bölgenin saç kalıbı hazırlanır.  Protez saç uygulanacak kişiden alınacak örnek saçlar özel sipariş formuna kayıt edildikten sonra bu aşama tamamlanmış olur. Protez saçlarda uygulama işleminin başarısı; saçı yapılacak kişiye ve kişinin var olan saçlarının yoğunluk, seyreklik gibi özelliklerinin iyi tespitine bağlıdır. Protez saç sektöründe yapılan en büyük hata budur. Maalesef Protez Saç yapan firmalardaki saçın anlaşılmasının sebebi, ya ön bölgede ki diplerin kendi saçından çok ayrı bir renkte olması ya da tepe bölgelerinin çok yoğun olmasıdır. Bu sebeplerden dolayı protez saç uygulamasının aşamaları tecrübeli, uzman ve bilinçli kişiler tarafından yapılmaması estetik olmayan görünüme sebep olabilir.

Protez saç günümüzde sıkça kullanılan bir saçlandırma yöntemi olmasının yanı sıra aslında doğru bir çare arayışının sonucu olmamaktadır. Dışarıdan bakan bir göz olarak incelendiğinde Folligraft kullanan kişilerle Protez saç kullanan kişilerin farkını görebilirsiniz. Saçlandırma işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus görünümün doğal olup olmadığıdır. Karar verme aşamasında ‘ tabi ki doğal durur’ cümlesini duyup inanmak yerine, yakından görüp hatta dokunabileceğiniz bir uygulama örneği talep edin.

 

Web sitemizde bulunan tüm yazılı metin ve görseller tarafımıza ait olup izinsiz kopyalanması ve kullanılması halinde hukuki yollara başvurulacaktır. 

Saç Ekimi cerrahi bir operasyon olduğundan merkez ve şubelerimizde uygulanmamaktadır. Bu konuda çözüm ortaklığı yaptığımız hekim ve kliniklere yönlendirmeler ile saç ekimi düşünen kişilere yardımcı olmaktayız.