Protez Saç

      

Protez Saç nedir ? Konu hakkında önemli bilgiler.

 

  

 

Erkek Protez Saç Resim

 

Protez Saç Çözümleri

Protez Saç nedir nasıl bir sonuç verir? 

Protez Saç ile ilgili bilmek istedikleriniz ve Protez Saç Çözümleri

Protez saç uygulamasının ilk adımı olan “ölçülendirmenin“ doğru yapılmış olması son derece önemlidir. Ölçülendirme işleminde saçların dökülmüş veya seyrekleşmiş bölgeleri belirlenir. Uygulama yapılacak bölgenin saç kalıbı oluşturulur. Kişiden alınacak saç örneği ve özelliklerinin (rengi, kalınlığı, uzunluğu ve dalga şekli gibi) özel bir sipariş formuna kayıt edilmesi ile birlikte bu aşama tamamlanmış olur. Uygulama işleminin başarısı; saçı tamamlanacak kişiye var olan saçlarının yoğunluk/seyreklik gibi özelliklerinin iyi tespit edilmesine bağlıdır. Sektörde yapılan en büyük hata da budur. Maalesef “Protez Saç kullanan firmalardaki” saçın anlaşılmasının sebebi, ya önlerdeki diplerin kendi saçından çok ayrı bir renkte olması (sarı veya belirgin bir koyu hat), ya da tepe bölgelerinin çok yoğun olmasıdır. O yüzden bu aşamanın tecrübeli, uzman ve bilinçli eller tarafından yapılmaması estetik olmayan görünüme sebep olabilir.

Protez saç günümüzde kullanılan bir yöntem olmasının yanında aslında doğru bir çare arayışının sonucu değildir. Dışarıdan bir göz olarak incelediğinizde Folligraft’a sahip kişilerle Protez saç kullanan insanların farkını göreceksiniz. Saç işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik görünümün doğal olup olmadığıdır. Karar vermeden önce ‘ tabi ki durur’ cümlesini duymak yerine, kendi gözlerinizle göreceğiniz canlı bir örnek talep edin.

Protez Saçın Gerçek Saçla Arasındaki Fark?

Gerçek saça sahip gibi doğal bir görünüme kavuşmak çok zor ve uzman kişiler tarafından ayrı bir özen göstererek yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen bir yapıdır. Böylesine detaylı ve önemli bir işe Protez saç gibi basit ve çokta emek sarf edilmeden yapılan bir çalışmayı dâhil edemeyiz. Doğal görünüm  elde etmek sadece dışarıdan gördüğünüz kadarıyla oluşmaz. Bu anlamda Protez saç bir çözüm değil sadece iyice araştırmadan, en iyisi zannedip karar verdiğiniz uzak doğu menşei olan hazır saçlardır.

Protez saç çözümler

Protez Saç Yaptıranların Yaşadıkları Sorunlar?

Saç ile ilgili tedavi görmek isteyen insanlar belli bir saç miktarına ulaştıklarında bir zaman sonra başka arzular içine girmektedir. Bu safhada artık doğal bir görünüm istemek bile geride kalmış bu sefer sıra elde olan saça şekil vermeye gelmiştir. İşte asıl bu müddetten sonra protez saçın gerçek saçla arasındaki farkı anlamaya başlıyoruz.

Çünkü ;

 •  Protez saç Folligraft gibi doğal durmaz.
 •  Uzak doğu menşei olduğu için, bölge bölge dökülür ve sık sık yenisini yaptırmanız gerekir.
 •  Eğer bu işlemi sürekli tekrarlamazsanız eskisinden daha istenmeyen bir görünüme sahip olursunuz.
 •  Kullanılan Protez saç yapıştırıcılarının mutlaka sertifikasını isteyiniz. Sertifikası olmayan yapıştırıcılarda, inşaat malzemelerinde kullanılan hammadde içeriği kullanıldığı için, sağlık açısında çok ciddi sonuçlar doğurmaktadır.

Protez Saç mı, Folligraft mı?

Protez Saç

 

 

 Folligraft, Micro System, Genetik Saç Dökülmeleri, Başarısız Saç Ekimi, Kemoterapide Saç Dökülmesi, Alopesi Areata, Kaza Sonucu Saç Dökülmeleri ve Tüm Saç Sorunlarına Profesyonel Çözümler...

Folligraft tercih etmenizin 10 önemli faktör

 • Cerrahi uygulama içermez.
 • Ekonomik
 • Sağlınıza zarar vermez.
 • Gözenekli ve hava geçirgen alt yapı, altta uzayan saçlar sağlıkla uzamaya devam eder.
 • Alt yapısı insan cildi ile uyumludur. inceliği sayesinde saç kökleri görülebilir.
 • % 100 insan saçıyla hazırlanan bir sistemdir, bu yüzden doğal ve natürel görüntü sağlar.
 • Başkaları tarafından fark edilmez
 • Saçlarınıza dilediğiniz modeli uygulayabilirsiniz 
 • Denizde ve havuzda yüzebilir, hatta istediğiniz spor aktivitelerine katılabilirsiniz.
 • En az 10 yıl daha genç görünmenizi sağlayacaktır.
 • Çok kısa sürede gür ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.

Adım Adım Protez Saç

adım adım protez saç 

 

Protez Saç Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Folligraft Nedir?

Folligraft deneme yanılma yapmadan, kesin sonuç alabileceğiniz bir yöntemdir. Folligraftta öncelikle seyrek alan tespiti yapılarak ölçü çıkartılır. Saç örneği ile birlikte bağlı olduğumuz saç bankasından, kişinin saçına en yakın örnekler tanımlanır. Saçın dalgası, kalınlığı ve rengi tespit edilir. Tanımlanan bu saçlar, hava ve su geçirme özelliğine sahip çok ince bir doku üzerine enjekte edilir. Kişiye özel olan bu doku, özel bir yöntemle dökülen bölgelere medikal solüsyonlar yardımı ile uygulanır.2-3 saat süren işlemden sonra, saçsızlık sorununuz tamamen ortadan kalkacaktır. Denize girip yüzebilecek, duş alıp, hatta fön bile çekebileceksiniz. Folligraft ile saçlanmak, tıbbi müdahale gerektirmediği için, sonuç kaygısı da yaşatmaz. 100% istenilen sonucu alabilirsiniz.

 

Folligraft’ın Protez saçtan farkı nedir?

Folligraft sistemi kişinin kendisine özel olarak Amerika'da tasarlanır. Kullanılan alt yapı protez saça göre çok daha ince olduğundan cildiniz hava ve su teması sağlar bu da size daha konforlu bir kullanım ve daha doğal bir görünüm sunar.

 

Folligraftın Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Folligraft'ın kullanım ömrü size özel tasarlayacağımız ürüne, alt yapıya ve cilt tipinize göre değişkenlik gösterir. İstenilen model ve yoğunluk kullanım ömrünü belirleyen etkenlerdendir. Aynı zamanda kişinin kullanım hassasiyeti süreyi önemli ölçüde etkiler. Folligraft'ın bakım periyodlarını aksatmamanız, doğru yıkama, tarama ve uzmanlarınız tarafından tavsiye edilecek ve aynı zamanda mevcut saçlarınıza da yarar sağlayacak Novax Paris saç bakım ürünlerini kullanmanız Folligraft'ın kullanım ömrünü uzatmanıza etken olacaktır.

 

Folligraft Bakımını Kendim Yapabilir miyim?

Folligraft saçlandırma sisteminde bakım dediğimiz solüsyon değişikliğini, sürekli olarak ya da şehir dışına / yurt dışına çıkacağınız zamanlarda rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz. Gerekli teknik destek uzmanlarımız tarafından size sağlanmaktadır.

 

Protez Saç veya Folligraft Dini Açıdan uygun mudur?

Folligraft saçlandırma sistemini yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biridir. Kullanılacak medikal solüsyonların, alt yapının hava ve su geçirgenliği cilt sağlığı kadar abdest için de son derece önemli bir konudur. Zayıf da olsa alttan gelen saçlarla normal aktivasyonunu yapmaya devam eden bir cilt düşünün, kısaca hareket halindeki cildinize konfor kaybı yaşatmadan Folligraft saçlandırma sistemini kullanabilmek çok önemlidir. Suyun cilde temasında ki en büyük soru işareti medikal solüsyonun olduğu bölgeden geçişi! Yara bandı ile kesilen bir bölgeyi kapattığımızı düşünün su ve hava almadığı için o bölge beyazlar ve buruşur kullandığınız sistemde sağlıklı bir reaksiyon ve temas olmaz ise aynı görüntü ile karşılaşılır. Abdest alırken manevi açıdan temiz hissetmek çok önemlidir yine de rahat değil ise kişi eğitim ile sistemi çok rahat çıkarıp takabilir. Folligraft saçlandırma sisteminin dokusu hava ve su geçiren bir yapıya sahip olduğu için abdest almaya engel değildir.

Erkeklerde saç kaybı ve Protez Saç Tercih Hangi yaşlarda Başlar?

Erkeklerin pek çoğu hayatının belirli dönemlerinde saç dökülmesi sorunu ile karşılaşır ve bu durum yaş ilerledikçe daha da artar. Yirmili yaşların sonlarında yaklaşık %12 erkek saç dökülmesi sorunu ile tanışır. Ellili yaşlara gelindiğinde ise erkeklerin genetik dökülme ve kellikle farklı derecelerde karşılaşma oranı çevresel faktörlerin etkisiyle de giderek çoğalmaktadır.

Erkeklerde Protez Saç Yaşı

Saç kaybı sebebine göre geçici olabileceği gibi kalıcı da olabilir. Erkeklerin ve kadınların en büyük estetik kaygısı haline gelen Androgenetik yani aileden gelen saç dökülme problemidir.

Görülen en yaygın saç dökülme şekli erkek tipi saç dökülmesidir. Erkek tipi saç dökülmesi başın üst kısmından başlar saçlar incelmeye başlar ve zamanla ön hat çizgisi kaybolur böylelikle bu bölge kelleşir. Androgenetik alopesinin en büyük sebebi bir androjen hormonu olan testesteronun değişim göstermesiyle oluşur. Erkeklerin %30'u 20li yaşlarda, %40'ı 30lu yaşlarda, %50'si 40lı yaşlarda Androgenetik Alopesi belirtisi ile karşılaşır.


Son yıllarda erkek saç dökülmelerinin 16’lı yaşlara kadar indiği gözlemlenmektedir. Erken teşhis ve doğru uygulamalar ile saç kaybı yavaşlatılabilir ve durdurulabilir.

 

Protez Saç Fiyatları


"Protez saç fiyatları hakkında bilinmesi gerekenlerin en başında cerrahi bir uygulama olmadığı gelmektedir."

 

Saç protezleri sayesinde hiçbir tıbbi / cerrahi operasyona gerek kalmadan kişi yeni ve dolgun saçlara kavuşabilmektedir.

Protez saçlar, kişinin ihtiyaçlarına göre değişik ölçülerde üretilebilmektedir.

Bazen küçük bir alandan oluşabilen protez, bazen de tüm kafayı kapsayan ölçülerde uygulanabilmektedir.

Saç protezi kadınlarda, erkeklerde, genç veya yaşlı bireyler tarafından güvenle kullanılabilmektedir.

Saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve ilerlemiş kellik durumlarında kişiler, gerçek insan saçından ve kendi tercihlerine uygun şekilde hazırlanan saç protezlerini kullanarak saçsızlık sorunlarından kurtulabiliyor.

 

Protez Saç Tercih ve Seçimleri

 

Protez saç, kullanacak kişinin cildine sabitlenmektedir.

Saç protezi kullanacak kişiler saç rengi, modeli ve uzunluğuna kendileri karar veriyor.

Saç protezi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli şey kullanılacak saç protezinin, su ve hava geçirgenliğinin olmasıdır.

Saç Protezi uygulaması sırasında, cilt sağlığı açısından su bazlı solüsyonlar kullanılmalıdır. Ve saç protezi kullanacak kişilerin buna da dikkat etmeleri gerekmektedir.

 

Protez Saç Bakımı

 

Protez saçların bakımları en az üç haftada bir düzenli olarak yapılmalıdır.

Saç protezleri, saç sorunu yaşayan 12 yaş üstü herkes tarafından kullanılabilen ve güvenle uygulanabilen bir saçlandırma yöntemidir.

Saç dökülmesi birçok farklı nedene bağlı olarak görülebilir.

Saç sorununu çözmek isteyen kişiler saç protezi yaptırmak için profesyonel hizmet veren deneyimli merkezlere başvurmalıdır.

 

Güvenilir ve işinin ehli uzmanlar tarafından hazırlanacak saç protezleri, saç dökülmesi ve saç kaybı yaşayan kişilerin %100 doğal ve gür saçlara kavuşmasını sağlar.

Saç protezi uygulamasında kullanılan sabitleyici solüsyonların kalitesi ise hazırlanan saç protezinin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

 

 

 

"Web sitemizde bulunan tüm yazılı metin ve görseller tarafımıza ait olup izinsiz kopyalanması ve kullanılması halinde hukuki yollara başvurulacaktır."