Lazer Saç Terapisi

      

Hairmax 1
Hairmax 2
Hairmax On
 

 

  • 82 Medical Grade Lasers (82 Aşamalı Medikal Lazer)
  • Pininfarina tarafından tasarlanmıştır.
  • 82 lazer x 3 alan toplamda saç derisine 246 lazer atışı yapar. Mevcut olan en hızlı tedavidir.– 90 saniye kadar az bir süre.
  • Giyilebilen, takılıp çıkartılabilen portatif bir tasarımdır.
  • Özel saç ayırıcı dişler
  • Kablosuz & Hafif

  Lazer Bant 82 saçınızın foliküllerinin içerisinden 82 tane tıbbi kullanıma uygun lazer ışınını tedavi edici düşük enerjilerle saçınıza gönderir (Led yoktur). Bu besleyici lazer ışığı saç föliküllerini uyarır, seyrelmeyi tersine çevirir, saçınızın doğal büyüme döngüsünü geri kazandırır ve daha dolgun, daha yoğun bir şekilde saç büyümesini destekler.


  Benzersiz bant tasarımı, folikülünüze en uygun lazer ışık dağılımını sağlamak için tedavi esnasında saçınızı tutan patentli saç ayırma dişlerine sahiptir. Etkililiğimiz için kullandığımız üç elementimiz; saç ayırıcı dişler, lazer ışığı kuvveti ve lazer ışığı yoğunluğu saç seyrelmesi ve saç kaybı için oldukça etkili bir tedavi sağlamak üzere birlikte hareket ederler. Evde kullanım için veya seyahate çıkacağınız zamanlar için oldukça rahat, taşınabilir ve hafiftir.

  SONUÇLARI:

  Kadınlar ve erkekler üzerinde 6 ay süren bir klinik çalışma yapıldı. Bu kişilerin %90’ında saç teli sayısında artış görüldü.  Takipte inç kare başına minimum 32 yeni saç teli çıktığı gözlemlenmiştir. Önerilen tedavi süresi 90 saniyedir. Lazer bandı kullanılmadığı zaman 5 dakika sonra otomatik olarak kapanır. Klinik çalışmalarda kullanılan kişilerde en az 15 hafta içerisinde sonuç alındığı tespit edilmiştir.

  Haftada üç kez gün aşırı kullanılmalıdır. (Örn: Pazartesi, Çarşamba, Cuma gibi)

  Lazer bandı saçlarında seyrekleşme olan kadın ve erkeklerde ve kalıtımsal sebeplerden dolayı bölgesel kellik yaşayan kişilerde kullanılır. Doktorlar saç kaybını derecelendirmek için erkeklerde Norwood Hamilton sınıflandırmasını, kadınlarda ise Ludwig-Savin sınıflandırmasını kullanır aşağıda resimleri gösterilmektedir. Taralı alanlar lazer bandı ile tedavi edilebilecek alanları göstermektedir.

 

Lazer Saç Terapisi ile Saç Nasıl Büyür?

 

Saçlar Nasıl Büyür?

Sağlıklı, kalın, parlak saçlar yaşınıza, sağlığınıza, hareketliliğinize ve kendinizi nasıl hissettiğinizin etkilerine bağlıdır. Saç kaybı yaşanmaya başladığında duygusal açıdan çok üzüntü verici olabilir. Hem kadınlar hem erkekler hayatlarının bazı noktalarında saç kaybını tecrübe edeceklerdir. Saç dökülmesine nasıl katkıda bulunacağınız, saç kaybınızın ilerlemesini durdurmaya yardımcı olmak ve saçınızın yeniden büyümesine yardımcı olmak için hangi adımları atacağınızı bilmek oldukça önemlidir.

 

"Saç dökülmesinin en yaygın türü aileden miras kalan saç dökülmesidir."

 

Genetik Saç Dökülmeleri


Saç dökülmesi, stres, kötü beslenme ve tıbbi sorunlar gibi çeşitli nedenlerle meydana gelir.

Saç dökülmesinin en yaygın türü aileden miras kalan saç dökülmesidir. Yani kalıtsal/ genetik saç dökülmesidir, androgenetik alopesi olarak da bilinir. Bu genetik, hormon düzeyleri ve yaşlanma süreci birleşimlerinin neden olduğu doğal bir durumdur. Saç dökülmesinin bu türü genetik olarak önceden belirlenmiş saç köklerinin hormon dihidrotestosteronuna (DHT) kalıtsal olarak hassaslaşmasını içerir. Etkilenen saç folikülleri yavaş yavaş küçülür, küçülen foliküllerin bağlantılı olduğu saçların ömrü kısalır ve bu da saçın incelmesine neden olur. Bazı folikül vakaları ise eninde sonunda saç üretimine son vermiş, kapanmış ve etkisiz hale gelmiş olur.Genetik miras olarak kalan saç dökülmesi 20’li yaşların ortasında başlayabilir ve erkek nüfusunun yarısına kadar 50’li yaşlarda bile etkili olabilir. Her dört kadından biri hayatlarının bazı dönemlerinde saç dökülmesini tecrübe ederler ve birçoğu özellikle menopoz döneminde karşılaşacaktır.

 

Androgenetik Alopesi / genetik saç dökülmesi erkeklerde ve kadınlarda farklı etkiler gösterebilir. Erkekler genellikle saç derilerinin üzerinde alın bölgesinde bir kellik oluştuğunu görürler, bu dökülmeler kademeli seyrelme ve basık bir saç çizgisi olarak dikkat çekebilir.
Kadınlar da ise tipik olarak saç derisi üzerinde kademeli bir seyrekleşme, şakak bölgelerinde incelme ve geri çekilme, tepe bölgesinde ise seyrelmiş alanın genişlemesi ile karşılaşırlar, ancak kadınlarda çok nadiren kellik yaşanır.        

 

Kalıtsal saç dökülmesi için FDA onaylı Lazer Bant hem kadınlarda hem de erkeklerde pozitif sonuçlar göstermiştir.

 

Lazer Bant: Kadınlar ve Erkekler İçin Lazer Fototerapi

Düşük seviyeli Lazer Terapi (LLLT) kırmızı görüngede görülebilir bir ışıktır. Güvenli, kolay ve etkili olan düşük seviyeli lazerler ışık enerjisini doğrudan saç derisinin içine gönderir. Lazer ışınları foliküllerin içindeki canlı hücrelerin yakıtı olan adenosin trifosfat (ATP) miktarını arttırır. ATP ‘’enerji taşıyıcısı’’ olarak hücrenin fonksiyonunu birleştirir. Saç büyümesi için en uygun ortamı yaratmaya yardımcı olan hücresel aktivitede artışı destekler. Bunlara ek olarak, lazer ışığından gelen enerji saç derisinde ki kan dolaşımını yükseltebilir. Bu etkiler saç foliküllerinin daha sağlıklı olmasını sağlar ve DHT gibi zararlı elementleri saç köklerinden uzaklaştırmaya yardımcı olur, hormonlar saç dökülmesinin başlıca sorumlularıdır.

Lazer tedavisi saçın büyüme faktörlerini uyarır, saç tellerinin incelme sürecini tersine çevirir, saçın büyüme evresini uzatır ve sağlıklı bir saç döngüsünü yenilemeye yardımcı olur ayrıca saçı yeniden büyütmek için ihtiyaç duyulan enerjiyi saç foliküllerine aşılar. Lazer tedavisinde tıbbi müdahale, ilaç ve herhangi bir olumsuz yan etki bulunmaz.

Saç Nasıl Büyür: Saç büyüme döngüsünün evreleri

Saç büyüme döngüsü üç evreden oluşur:

Büyüme (Anajen)

Geçiş(Katajen).

Dinlendirme (Telojen)

Anajen evresi saç telinin büyüme evresidir. Katajen evresi saç föliküllerinin dinlenme dönemine geçiş evresidir. Telojen evresi ise saç foliküllerinin dinlenme evresidir.

HairMax enerjileri, saç folikülleri Katajen(geçiş) ve Telojen(dinlendirme) evrelerinde yeni bir Anajen saçı oluşmasında etkili olur.

 

Saç Dökülmesi Nasıl Olur: Saç dökülmesi ve evreleri

 1. ‘’Büyüme Evresinde ‘’ veya ‘’Anajen evresinde’’ her saç 2 ila 8 yıllık bir süre boyunca ayda yaklaşık 1cm (1/2 inç) büyür. Lazer bant saç büyüme sürecine enerji sağlayarak yardım eder böylelikle daha sağlıklı ve dolgun saçlar üretir.
 2. ‘’Dinlendirme Evresinde’’ veya ‘’Telojen Evresinde’’, saç büyümeyi durdurur ve 2 ile 4 ay arasında kendini dinlendirmeye alır ve sonunda dökülür. Lazer bant yeni saçın büyümesini uyararak yardımcı olur.
 3. Belirlenmiş ‘’Velüs Saç’’(açık renk, kısa, şeftali tüyü diye tabir edilen saçlar), Lazer bant , bu ince tüylere daha kalın, daha olgun saçlara dönüşmelerini uyararak yardımcı olur.
 4. Kök ölmüştür ve yardım edilemez.

 

 

Lazer bant: Kişiler artık evlerinde yeni çıkmaya başlayan saçlarını büyütmek için lazer teknolojisini kullanıyorlar. Lazer bant saç dökülmesi tedavisinde kullanılan, kolay, etkili ve güvenilir düşük seviyeli bir lazer terapisidir. Bu lazer cihazları 20 yıllık araştırmaları ve geliştirmeleri temsil etmektedir.Lazer bant cihazları hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesini tedavi eden ve etkili bir şekilde saçın büyümesini destekleyen ilk FDA onaylı evde kullanılabilen bir medikal cihazdır.

Lazer bant, bitkilerde büyümesini sağlayan fotosenteze benzer bir Foto-Biyostimülasyon olarak bilinen bir süreçten geçer. Lazer bant Cihazları kırmızı ışığı dağıtarak Lazer Foto terapiyi faydalı hale getirir. Lazer bant bu teröpatik ve besleyici ışık enerjilerini saçların büyüme etkenlerini canlandırmak, gelişim evresini uzatmak, ve saç yoğunluğunu arttırmak için saçın yoğunluğunu, dolgunluğunu ve canlılığını yükseltmekle beraber sağlıklı bir saç döngüsü kazandırmaya yardımcı olur.