Trikolojikal Tedavi Aşamaları

      

 

Herkesin kafasında ortalama 100,000’i aşkın saç teli vardır. Normal büyüme döngüsüyle ayda %3 yâda %4lük bir dökülme beklenir. Daha fazla miktarda saç döküldüğünde bu sizde bir kaygı oluşturabilir. Saç dökülmesi belli olmaya başladığında, saç foliküllerinizde var olan saçlarınızın  %30-40’ı dökülür ve yeni saçlarınızın büyümesi için düşer.

Saç dökülmesi genellikle temel bir sağlık durumdan veya genetik yapıdan kaynaklanır. Var olan sağlık koşullarını tanımlamak için tıbbi ekibinize danışın. Nedeni ne olursa olsun olumsuz etkileri tersine çevirmek için veya saç dökülme sürecini yavaşlatmak için acil müdahalelere ihtiyaç vardır.

Sağlıklı, göz alıcı saçlar sağlıklı bir saç derisinde başlar. Genetik, medikal veya çevresel şartlardan kaynaklanmadığı sürece saç derisinin durumunu iyileştiren, kan akışını uyaran ve kıl foliküllerine besin akışı olmasını arttıran yöntemlerle saç dökülmesinin önüne geçilebilir. Sağlıksız saç derisi tıkanmış bir kıl gövdesini tetikler ve saç köküne, foliküllerine zarar verir, bu da daha yavaş ya da hiç büyümemeye neden olur.

Artık saç dökülmesini durdurmak veya geciktirmek ve saç büyümesine destek olmak mümkündür.


 Trikolojikal ürünler ile ele alınabilecek saç derisi sorunlarından bazıları şunlardır:

 

  • Kaşınma
  • Kızarıklık
  • Yağlı saç derisi
  • Kepek
  • İstenmeyen kokular
  • Kuru veya kırılma eğilimi yüksek saçlar
  • Aşırı işlem görmüş saç
  • Saç inceliği
  • Kellik 

 

Saç deriniz için doğru ürünleri ve doğru işlemleri seçin

Çoğu insan bu saç derisi sorunlarını tedavi etmek için saçlarına daha fazla zarar veren yanlış ürünleri seçerek bu sürece 1 adım geriden başlar. Örneğin, yağlı bir saç derisine karşılık vermek için, tahrişe veya bakteriyel enfeksiyonlara neden olabilen, saç derisini kurutan, çok sert, katkı malzemeleri yönünden içeriği fazla olan bir şampuan kullanırlar.

Şampuan ve saç kremini nasıl kullanılması gerektiğini öğrenmek çok önemlidir. Örneğin, şampuanı inceltmek için direkt saç derinize uygulamadan önce ellerinizin içinde dağıtın. Saçınızı şampuanlarken kan akışını yükseltmek için saç derinize masaj yapın. Saçlarınızı bir havluyla kurulamaktansa suyu yavaşça sıkmanız daha doğru olur.


Saç derisi bozukluklarının çözümü söz konusu olduğunda, en kısa sürede bir uzmana başvurmak en önemlisidir. Saç yenilenmesi saç büyümesi olmasa bile saç folikülleri canlı olduğu sürece mümkündür.

Beklentiniz Nedir?

Atacağınız ilk adım Nova Hair’den bir randevu almak ve saç deriniz ile birlikte saçlarınızın da trikolojik muayenesini yaptırmak olmalıdır. Mikroskobik kameralar kullanarak saç foliküllerinizin ve saç derinizin hangi durumda olduğunu sizlere daha yakından gösterebiliriz. Tedavi protokolleri size özel olarak hazırlanmaktadır. İlk olarak önerilen programı uyguladıktan sonra saç derinizin tedavisine başlıyoruz. Bu, kafa derisindeki yağların, toksinlerin ve polimerlerin birikimini arındırmak ve temizlemek için, özel salonlarda uygulanan alternatif bir tedavi yöntemidir.

Tedavinizde ki ilk gününüzü bitirmeden önce, başka bir mikroskobik uygulama ile saçınızda oluşan gelişmeleri size gösteriyoruz. Daha sonra evde de uygulanabilen ürünlerimizi teslim ediyoruz ve uzmanımız tedavi için ne sıklıkla buraya geleceğinize dair sizi bilgilendiriyor.

Unutulmaması gereken en önemli şey, sizin saçınız bir gecede bu hale gelmedi ki bir gecede çözüme ulaşılsın. Saçınızın yeniden çıkmasını uyarmak, saç foliküllerinizi açmak ve saç derinizin durumunu ilerletmek için zamana ihtiyacımız olacak.

Normal saç büyümesi döngüsü çerçevesinde, saç folikülleri etkisiz hale gelir, saçınız kendini dinlenmeye alır böylece mevcut olan saçınızda bazı dökülmeler görürsünüz. Panik yapmanıza gerek yok, bu oldukça normaldir.  Saçınızın yapısında ve renginde değişiklikler görmeye başlayacaksınız sonra yeni saçlarınızın büyüdüğünü fark edeceksiniz.

 

İLK ADIM

Nova Hair’da müşterilerimizin yaşadıkları saç dökülmesini engellemek ve saçın yeniden büyümesini sağlamak için  elimizden gelenin en iyisini yaparız.

Bizim amacımız, saçın doğal büyümesini etkileyen negatif saç derisi düzensizliklerini tedavi etmek için en iyi hizmetleri ve en doğru ürünleri sizlere sunmaktır.

Bizim için her bireyin saç sorunu birbirinden bağımsız ve benzersizdir ve bu yüzden tamamen kişiye özel olarak tasarlanmış programların üzerinden gideriz.

İlk olarak saç folikülleriniz ve saç deriniz için dikkatlice incelenmelidir.  Kullandığımız mikroskobik kamerayla farkedilemeyen saçlarınızı ve saç derinizin durumunu size gösterebiliriz.

Bu bilgiyle Nova Hair’da ki sertifikalı saç uzmanlarımız en iyi çözümleri sağlamak için hizmetlerimizi ve hizmetlerimizle bütünleşen ürünlerimizi sizlere sunacaktır.

 

SONUÇ ALMA

Saç dökülme sorunlarınızı çözmeye yardımcı olmak ve bu süreci birlikte geçirmek Nova Hair olarak bizim odak noktamızdır ve bazen bir hizmetten fazlasına ihtiyacınız olabilir. Müşterilerimizin birçoğu Lazer Saç Terapisiyle başarıya ulaşmış ve aradıkları en iyi çözüm yolunu bulmuşlardır.

Saç derinizi düzgün ve düzenli bir şekilde temizlerseniz, parmak uçlarınızla kan akışınızı tetiklerseniz ve saç köklerinizi kuvvetlendirmeye yardımcı olacak besinleri tüketirseniz pozitif sonuçlar alabilirsiniz. Böylelikle saç derinizi daha iyi hissedeceksiniz ve saçınız her zamankinden daha sağlıklı görünecek.

Nova Hair tüm saç kaybı çözümlerinde güvenle gelebileceğiniz tek adrestir.

Saç dökülmesi sorunu için yapacağınız en kötü şey size önerilerin tedavi ve önerileri ertelemektir. Saç sorunlarınıza ne kadar erken müdahale ederseniz sizin için o kadar iyi olacaktır. Eğer saç dökülmesi sorununuz varsa sizin için ücretsiz bir görüşme randevusu oluşturup mikroskobik kamerayla saçlarınızın ve saç köklerinizin durumuna bakalım ve neler yapabileceğimize karar verelim. Bunun için sitemizden iletişim formumuzu doldurabilir ve Nova Hair’ı hemen arayabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Hair Max-Lazer Bant