Kemoterapi

      

Kemoterapi Nedir? 

Kemoterapi, hücrelerin büyümesini ve bölünerek çoğalmalarını durdurmak yolu ile, kanseri yok etmeyi hedefleyen ilaç tedavisidir. Kemoterapi ile kanser hücreleri öldürülür veya büyümesi durdurulmaya çalışılır.

Kemoterapinin amacı:

Tümörü tamamen yok etmek

Tümörün yayılmasını engellemek

Tümörün büyümesini durdurmak veya yavaşlatmak

Tümörün sebep olduğu belirtileri yok etmek

YAN ETKİ SÜRECİ

Kullanılan ilacın türüne ve dozuna, hastalığın cinsine ve yaygınlığına, hastalığın yapısına göre değişiklikler gösterir. En sık görülebilecek yan etkiler, bulantı, kusma, saç dökülmesi, tırnak bozuklukları ve yorgunluktur. Tedavi tamamlandıktan bir süre sonra yan etkiler kaybolur.

KEMOTERAPİDE SAÇ DÖKÜLMESİ

Kemoterapi tedavisi sırasında en sık rastlanan yan etkilerden biri ‘saç dökülmesidir.’Saç dökülmesi tamamen ilacın türüne ve tedavi protokolüne bağlı olarak gelişmektedir.Kemoterapide saç dökülmesi geçici bir yan etkidir ve genellikle tedavi bitiminden ortalama iki ay sonra saçlar yerine gelmeye başlar. Genellikle saçlar dökülerek yerini daha sağlıklı saç tellerine bırakır. Saç tellerinin uzaması ve istenilen boya gelmesi, birkaç ay içinde gerçekleşir. Kişinin moralini yüksek tutmak ve tedavisine olumlu katkıda bulunmak amacıyla, bu dönemde saç dökülmesine karşı alınabilecek tedbirler klasik peruk, bone yada Amerika’da son yıllarda çok popüler olan Gemtress ürünleridir.

NEDEN NOVA HAİR?

Nova Saç Sistemleri ve Ürünleri Kozmetik San.Tic. A.Ş kuruluşundan bu yana kalitesinden ödün vermeden hizmet veren bir firmadır. Nova Saç Sistemleri Amerika’da merkezi olan HairVision (OnRite’in) Türkiye’deki tek distribütörüdür. HairVision (OnRite), Folligraft tekniği ve Gemtress ürünlerinin 1975’ten beri yaratıcısı olan bir firmadır.

Kişisel konforunuzun maksimumda düşünüldüğü odalarda hizmet aldığınız Nova Hair, 2013 Mayıs ayında Amerika’da düzenlenen saç seminerinde American Hair Loss Council tarafından ödül almış, tek Türk firmasıdır.

Tecrübeli teknik ekibiyle hizmet veren Nova Hair, tüm süreç boyunca yanınızda olup Medikal Makyaj uygulaması ile de kaş ve kirpik dökülmelerinde de en iyi ve en kaliteli çözümü sunmaktadır.

Neden Gemtress?

1975 yılında kurulan HairVision (OnRite’ın) eski başkanı Andy Wright erkek saçları konusunda dünyanın önde gelen şahsiyetlerinden biridir. Andy aynı zamanda da yıllardır saç seyrelmesi ve saç kaybına karşı kadınlar içinde çareler aramış ve bu konuda umutsuz kadın müşterilerine özel saç stüdyolarında danışmanlık yapmıştır. Tüm bu çalışmaların sonunda Gemtress markası doğmuştur. En başından itibaren Gemtress saç ürünlerinde en yüksek standart hedeflenmiştir. Ürünler sadece el yapımı koleksiyonlarla sınırlı değildir. Gemtress tepe bölgesinde saçlandırmaya ihtiyacı olan kadınlarla beraber bölgesel saç dökülmesi yaşayanlarda özel sistemlerle yardımcı olmaktadır. Bunların yanı sıra saç incelmesi sorunu yaşayanlara da birinci sınıf saç donanımları ile birlikte hizmetler sunmaktayız. Tasarladığımız Gemtress Kadın ve Çocuk koleksiyonları sizin kişisel yaşam tarzınızdan model ihtiyacınıza kadar tüm beklentilerinizi karşılayabilmektedir. Gemtress size güven ve zerafet ile birlikte kendinizi yeniden tanımlamak için seçenekler sunmaktadır. %100 rem ve Avrupa saçlarından üretilen özel koleksiyonun yanı sıra Syntress adı altında üretilen sentetik ürünleri de geliştirmemizdeki amacımız tüketiciyi doğru bilinçlendirmektir.

FOLLİGRAFT SİSTEMİ KEMOTERAPİ ALAN ERKEK VE ÇOCUK HASTALAR İÇİNDE ÇÖZÜM SUNAR…

Nova Hair erkek hastalar ve çocuklar içinde saçlandırma yapabilmektedir. Yine Folligraft ile hazırlanmış ürünler aynen kadın hastalarda olduğu gibi erkek ve çocuk hastalarda da tedavi sürecinde yaşanan saç dökülmelerine karşı çözüm sunabilmektedir.

 

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz