Ertaç Şensoy

      

Ertaç Şensoy İstanbul’da doğdu. Hayatı başarı hikâyeleri ile dolu. Ekonomi tahsilini tamamlayan Ertaç Şensoy çalışma hayatının henüz başlarında saç sorunları ile tanışmaya başladı. Saçlarında dökülmeyi fark ettiği dönem ve çözüm arayışı sırasında yaşadığı zorlukları her zaman dile getirmektedir. Bu yazımızda Sayın Ertaç Şensoy’un kendi ifadelerine yer vereceğiz. Örneğin Nova Hair’in kurulma hikâyesini kendi ağzından sizlere iletelim… 

Nova Hair’in hikâyesi bir bakıma benim hayat hikâyemdir. Yıllarca saç sorunumla ilgili araştırmalar yaptım. Denediğim tüm solüsyonların, ilaçların ve saç ekim uygulamalarının yetersizliğini bizzat gördüm. 1991 yılında, sonraları satış pazarlama bölümünü de yönettiğim şirket aracılığı ile kendim için bir protez saç sistemi siparişi verdim. Yaşanan bu süreç bana Türkiye’de ki saç sektörünün yetersizliklerini, acemiliklerini görme şansı verdi. Bu dönem de hem yönetici hem de saç sistemi kullanan biri olarak saç sektörünün merkezi olan Amerika’da uygulanan yüksek teknolojiyi yerinde görmek için bu ülkeye gittim; saç sektörünün lider kuruluşlarından olan On-Rite Co,Inc.’in sahibi Andrew Wright ile Florida’da bir araya geldim. Karşılıklı yapılan fikir alışverişleri ve değerlendirmeler neticesinde 1997 yılında Nova Hair - Onrite ortaklığı kuruldu. Bu da bir nevi Türkiye’de profesyonel saç sektörünün miladıdır. Andrew Wright ile çalışmaya başladıktan sonra 1991’den beri uyguladığım her şeyi çöpe attım diyebilirim.”

1991’den beri aynı lokasyonda hizmet veren Nova Hair kuruluşundan bu yana en son teknoloji ve ürünlerin en yakın takipçisi ve uygulayıcısı olmuştur. Nova Hair ve Ertaç Şensoy dünya çapında birçok sertifika ve ödüle layık görülmüş ve saç sektörünün lider firması unvanını elinde tutarak, ülkemiz de ve tüm dünyada birçok firmaya teknolojik danışmanlık ve ürün desteği verir hale gelmiştir.

 

Geçtiğimiz yıllarda AHLC tarafından Master Sertifikasına layık görülen Nova Hair kurucusu Sayın Ertaç Şensoy, Miami'de her yıl düzenlenen HairVision 2017'de (International Lifetime Visionary Award) Uluslararası Yaşam Boyu Vizyon Sahibi Ödülüne Layık Görülmüştür.

 

Uzmanlarımızdan Randevu almak için iletime geçiniz