Neden Protez Saç?

      

Neden Protez Saç?

Protez saç, protez saç uzmanları tarafından kişinin başında oluşan seyrek alana göre oluşturulan ve %100 insan saçı dokusundan yola çıkarak gelişmiş teknik yöntemlerle üretilmektedir. Protez saç özel yapıştırıcılarla saçsız ya da seyrek olan alana yerleştirilip şekillendirilen ve saçsızlığa kısa sürede çözüm sunan bir saçlandırma yöntemidir. Tıbbi bir operasyon gerektirmeyen ve işlem sonucunda memnun kalınmadığı takdirde ger dönüşü en mümkün sistemdir. Protez saç hijyenik, kullanım açısından sorunsuz, dayanıklılık açısından sağlam ve estetik görüntüye kavuşturan bir uygulamadır.

Protez saç, saç dökülmesinin veya komple kaybedilmiş saçların nedeni ne olursa olsun hiç genç – yaşlı, kadın – erkek fark etmeksizin tüm bireylere kolayca uygulanabilmektedir. Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri sırasında saçlarını kaybeden kişiler bile, protez saç sistemleri sayesinde hastalığın zorlu süreçlerini, ilaçların yıpratıcı yan etki dönemlerini yüksek bir motivasyonla me moralle geçirmeye başlayabilirler.

Protez saç bakımı

Her saçlandırma sisteminde olduğu gibi protez saçlarında periyodik bakımları vardır. Bakım süreleri genellikle cilt tipine göre belirlenmektedir ancak bu süreye kullanılan bakım malzemeleri de önemli ölçüde etki etmektedir. Kaliteli bir protez saç merkezinde yaptırmış olduğunuz protez saçlar uygulama ve bakım sırasında 1.sınıf malzemeler kullanılarak başınıza uygulanmaktadır, bu da hem cilt sağlığınızı hem de bakım sürenizi olumlu yönde etkilemektedir. Bakımları yaptırmak için ayda 1 kere protez saç merkezine gitmek zorunda değilsiniz, protez saç uzmanınızın size vereceği eğitimle protez saç bakımlarınızı evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz bunun için protez saç uzmanının size detaylı bir eğitim verdikten sonra gerekli malzemeleri de temin etmesi gerekmektedir.

Protez Saç Kimlere Önerilmez?

Protez saç, çok küçük yaşlardaki çocuklara veya kafa derisinde egzama benzeri ileri derecelerde kronikleşmiş cilt hastalıkları olan yetişkin bireylere önerilmemektedir. Protez saç kullanımı, gözlere takılan lens veya ağza takılan diş protezi gibidir ve tıpkı bu uygulamalarda olduğu gibi sağlık kurallarına uyulacak şekilde olmalıdır. Küçük veya yaşları ilerlemiş ya da zihinsel problemler sebebiyle şahsi bakımlarına temizliklerine önem verememe sorunu yaşayan ve bu sorumluluğu alamayacak olan kişilere protez saç kesinlikle önerilmemektedir.