Protez Saç Bandı Nedir?

  

Protez Saç Bandı Nedir?

Protez saçın kafaya sabitlenmesi için kullanılan bantlar protez saçın alt yapısına, protez saç kullanan kişinin cilt yapısına, yaşanılan yerin iklimsel özelliklerine ve kişinin yaşam tarzına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.Protez saçın alt yapı seçeneği, protez saç kullanan kişinin cilt yapısı yada sık terleyen bir metabolizmaya sahip olması protez saç bandının tutuculuğunu etkilemektedir. Protez saç kullanan kişilerin yaşadıkları yer nemli ise maruz kalınan bu nem protez saç bandının daha hızlı erimesine neden olacağından tutucu özelliği yüksek bir bant kullanması gerekmektedir. Ayrıcaprotez saç kullanan kişinin yaşam tarzı da önemlidir. Sıkve ağır spor yapan, çok alkol alan kişilerde de bant seçimi oldukça farklılık göstermektedir. Protez saç bandı bir kişide 4hafta kadar sorunsuz kullanılırken başka bir kişide 1-2 hafta kullanılabilmektedir.

Protez Saç Bandı Nasıl Kullanılır?

Protez saçınıza en uygun olan bandı seçtiyseniz artık nasıl kullanmanız gerektiği hakkında bilgi verelim.Protez saç bantları saçlı deri üzerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş çift taraflı tutma özelliğine sahip bantlardır. Protez saç bantlarının bir tarafı saçlı deriye diğer tarafı ise saç protezinin alt yapısına yapıştırılarak kullanılır. Protez saç bantlarını kullanırken dikkat etmeniz gereken hassas noktalar vardır bunlarla ilgili teknik uzmanınızdan destek alabilirsiniz. Protez saçınızı daha verimli kullanabilmek için teknik uzmanınızın yönlendirmelerini dikkatle dinleyin ve uygulayın.Protez saç bantları kullanımı sırasında cilt sağlığınızı ihmal etmeyin, kullanacağınız protez saç bantları mutlaka medikal içerikli olmalıdır. Medikal olmayan ucuz ve sıradan bantlar cildinizde kaşıntı bununla beraber sulanma ve açık yaralar oluşturabilir. Bu yaralar protez saçınızı kullanmanıza da engel olur.

Protez saç siparişi sırasında göstermeniz gereken hassasiyetin öneminden daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Aynı hassasiyeti protez saçınızın bakım malzemelerinde de göstermeniz gerekmektedir. Kullanılan tüm malzemelerin sertifikalı olması gerekmektedir. Protez saç siparişi verirken firmadan tüm belge ve sertifikaları göstermesini talep ediniz. Hassas bir cilt yapınız varsa protez saç siparişinizi verirken kullanılan protez saç bandından bir parçayı kolunuza yapıştırarak cildinizin vereceği tepki test edebilirsiniz.