Protez Saç Kullanan Kişilerin Yaşadığı Sıkıntılar

  

Protez saç kullanımı sırasında protezi uygulayan uzman protez ile derinin temasını yeteri kadar iyi sağlayamazsa bunun sonucunda ileriki zamanlarda kötü sonuçlar elde edilecektir. Protez saçın deriyle teması için kullanılan yapıştırıcıların kısa zamanda akabilmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yeterince tecrübesi olmayan kişiler tarafından yapıldığı takdirde kafa derisinde kaşıntı ve kaşıntıya bağlı yaralar oluşma ihtimali de yüksektir.

Türkiye’de protez saç sektöründe yer alan firmaların neredeyse tümü saç protezini uzak doğudan temin ettikleri için yapılan uygulama çok daha kısa süre içerisinde sorun çıkarmaya başlayacaktır.

Türkiye’nin tek Hair Loss Council üyesi olan ve bu komite tarafından Master Sertifikası ile ödüllendirilen Ertaç Şensoy’un kurucusu olduğu Nova Hair’de artık saç kaybı ve saçsızlık kâbus olmaktan çıkıyor.

Nasıl mı? Tabi ki Folligraft sayesinde:

Folligraft nedir? 

Folligraft, İnsan derisi ile uyumlu incecik bir doku üzerine %100 gerçek insan saç tellerinin elde düğümlenmesi ile oluşturulan ve herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeyen bir saçlandırma sistemidir. Folligraft saç ekiminin yeterli olmadığı yada başarısız saç ekim operasyonlarına alternatif olarak geliştirilmiştir. Doğal görünüm, kalite ve kullanım rahatlığı sunması ile  Amerika’da Hollywood yıldızlarının da vazgeçilmezi olan Folligraft günümüzde de Dünya’da yaygın bir şekilde  kullanılan en doğal saçlandırma sistemi haline gelmiştir.