Protez Saç Bakımı Zor mu?

  

Protez saçların bakımı aslında kullanıcıyı yormayacak düzeyde gerçekleştirilir ve kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Protez saç bakım işlemlerini iki gruba ayırmak daha anlaşılır olmasını sağlayacaktır. Öyle ki temel bakım olarak nitelendirebileceğimiz birinci grup daha çok saçların günlük bakımları ile ilgilidir. Protez saçların oldukça güçlü olduğunu; hava, su gibi dış etkenlere karşı doğal tepkiler gösterdiğini de bilmek gerekir. Ancak bazı durumlarda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir bu aşamada sadece uymanız gereken günlük bir kaç küçük kural vardır. Bunun dışında aylık zaman dilimlerinde gerçekleştirilecek düzenli bakım işlemleri aksatılmadan yaptırılmalıdır.

Protez saç bakım işlemi sürecinde saç protezinin bulunduğu kısım hedef alınır. Bu kısmın ilgili saç protezi uygulamasına uygun hale getirilmesi sağlanır. Bu doğrultuda temizleme işlemleri uygulanır ve bu sayede kişinin, protez saç kullanımı boyunca daha rahat etmesi sağlanır. Ek olarak saç protezinin hiç bir şekilde hissedilmediğini de eklemek gerekir. Öyle ki normal bir saç için hissedilenden fazlası kadar olamayacak ve ek olarak elinizi her saçınıza götürdüğünüzde, saçlarınızı hissederek, sosyal ortamlarda daha rahat olabileceksiniz çünkü artık saç deriniz görünmüyor ve seyrek saçlarınızdan kurtulmuş, gür saçlara sahipsiniz.

Protez saç bakımları uzman kişiler tarafından, özel merkezlerde gerçekleştirilir ve bakım sürecinde hem saç dokusuna hem de ilgili saç protezine hiç bir şekilde zarar gelmez. Protez saç bakım işlemi sürecinde temel olarak protez saçın kendi saçınız ile uyumlu olması sağlanır. Bunun için gerektiğinde ek olarak boyama işlemi gerçekleştirebileceği gibi, kesme işlemleri de buna ek olarak daha güzel görünümlü saçlara kavuşmanızı sağlar. Elbette ki saç kesimi ve boyama gibi işlemlerde müşterilerin öneri ve istekleri dikkate alınır ve istenilen bir tarzda, ayrıca müşterinin kafa yapısına uygun bir saç modeli ile daha iyi bir görünüm kazanması sağlanır. Tüm bu çalışmalar titizlilik ile gerçekleştirilirken, müşterilerin özel istek ve durumları da her daim göz önünde bulundurulur.