Yapıştırma Saç

      

Yapıştırma Saç

Kişiler zamanla bazı sebeplerden dolayı (Genetik, psikolojik faktörler, aşırı kozmetik ürün kullanımı, saçları yüksek ısı ile düzleştirme, sık sık fön çekmek, boya, açıcı gibi kimyasal uygulamalar, hormonsal bozukluklar ve değişimler, çevre kirliği, dengesiz beslenme vb.) sonuçları büyük ölçülerde saç kayıpları yaşayabilirler. Cerrahi bir uygulama olan saç ekimi işlemlerinin çoğunlukla saç dökülmesi yaşayan kişilerin beklentilerin çok altında kalması nedeniyle de alternatif sistemlere yönelirler.

"Yapıştırma Saç" diye bilinen sistemin diğer ismi protez saçtır. Yapıştırma saçlar kafa derisinde oluşan saçsız alana protez saçlar için özel olarak üretilmiş yapıştırıcılar ile sabitlenir. Kafa derisine direk olarak temas edeceğinden dolayı kullanılan bu yapıştırıcıların kalitesi insan sağlığı açısından son derece önem arz etmektedir. "Yapıştırma saçlar konusunda yeterince bilgi ve tecrübeye sahip olmayan kişi ve işletmelerin, saçlandırma adı altında yapmış oldukları yanlış uygulamalar neticesinde ne yazık ki saç sorunu yaşayan kişi açısından hüsranla bitebilmektedir. Beklentisinin aksi bir görüntü ile karşılaşan kişiler yanlış görsel değişim sonucu rahatsız olmalarının yanı sıra maddi olarak ta bir kayıp yaşarlar.

 

Yapıştırma saç ve Folligraft arasındaki bazı farklılıkları birlikte inceleyelim.

  • Yapıştırma saçlar kişinin kendisine özel olarak üretilmemektedir. Seri üretim söz konusudur. Bu nedenle kullanıcısına uygun olmayabilir. Folligraft ise saç kaybının yaşandığı bölgeye göre, kişinin yaşam koşulları, mevcut saçları ve beklentileri baz alınarak tasarlanır, tamamen kişinin kendisine özel bir uygulama yapılacağından dolayı kullanıcılarına beklediği sonuçları verir.
  • Yapıştırma saç adı altında yapılan bazı protez saç sistemlerinde gerçek insan saçı yerine sentetik saçlar kullanılabilmektedir. Sentetik saçlar kullanan kişinin ilk bakışta kafasında yapıştırma saç olduğunun belli olmasının yanı sıra istedikleri gibi şekillendirme yapmalarına izin vermez. Folligraft özel yapısı ile %100 gerçek insan saçından yapılmaktadır. Bu nedenle renk değiştirilebilir, fön çektirebilir, şekillendiriciler ile (jöle, wax, köpük, sprey vb.) rahatlıkla şekil verilebilir.
  • Yapıştırma saçlar için doğal saç görüntüsünden bahsetmek neredeyse mümkün değildir. İlk bakışta yapıştırma saç olduğunun fark edilmesi muhtemeldir. Folligraft tasarımlarındaki farklılıklar sayesinde insan teniyle muazzam uyumu sebebiyle başkaları tarafından fark edilmesi neredeyse imkânsızdır. Kişinin kendisine özel olarak tasarlanan Folligraft saç sistemleri bu nedenle kullanıcısının doğal bir görünüm elde etmesini sağlar.
  • Yapıştırma saçlar kalın altyapıları nedeniyle kullanıcısına rahat ve konforlu bir kullanım sunmaktan çok uzaktadır. Kafada ağırlık hissiyatı söz konusudur. Folligraft ince altyapıları gereği %100 hava ve su geçirgen bir yapıya sahiptir. Böylelikle kullanıcısına saç dışında ekstra bir ağırlık hissi vermez.